Více o sobotních představeních na Dětské scéně – odpoledne

Zde najdete bližší informace o sobotních odpoledních představeních. Ne každý poslal všechno, ale něco více se určitě dozvíte.

14.00 Modrý sál ZUŠ – Vypni plny! ZUŠ Rakovník: Tím by se ušetřilo!

O souboru

Téměř dívčí soubor LDO je ročníkový, ale žáci v  něm nemají stejnou divadelní zkušenost. Někteří letos absolvují, jiní chodí prvním nebo druhým rokem. Práci na představení bereme jako průpravný materiál, kdy se učí vytvářet různé typy postav, spolupracovat, fungovat jako tým. Letos se soubor rozšířil o jednoho chlapce, takže konečně nemusíme sahat po předlohách určených pouze pro dívky.

14.45 NKC – Liteňský pupík Liteň: Měsíc na psa štěkal aneb Kouzlíř

O inscenaci

Měsíc na psa štěkal aneb Kouzlíř

Hrají: Liliana Burgetová, Marek Hrozek, Marianna Krutská – 16.6. 2005, Zuzana Lukešová, Anna Mourečková, Zuzka Nedvědová, Berta Rathousová – 9.4. 2009, František Skála – 13.4. 2005, Dominika Soprová, Dorotka Tůmová -25.5. 2009

Režie: Hana Jůzlová a Marcela Mourečková

Dramatizace: Hana Jůzlová a děti

Autoři: Eduard Šim – Starý rybník, Vladislav Bachrevskij – Černá vážka a Červená rukavička, František Halas – Svět naruby, Karel Kryl – Ropuch, Ladislav Stehlík – Žába, Zdeněk Kriebel – Šídlo, František Kožík – Když nemůžeš spát 

15.45 Modrý sál ZUŠ – Žádní lenoši ZUŠ Nové Strašecí: Kniha

O souboru

Když se sejde parta dětí, které dovedou spolupracovat, přinášet nápady a je vidět, že kreativní práce na společném díle je baví, vše jde samo. A je nakonec úplně jedno jestli je jim 5 nebo 11 let.

 Slovo o inscenaci

Když Ježíšek nadělí pod stromeček fajn knížku a žačka se o radost z ní podělí se spolužáky, není co řešit a můžeme se dát do díla.

 

 

 

Duben 20, 2017