Více o sobotních představeních na Dětské scéně – dopoledne

Oslovili jsme jednotlivé soubory, aby nám prozradily více o sobě a svých inscenacích, které přihlásily na letošní dětskou scénu. Každý z nich nám poslal alespoň něco.

9.30 Modrý sál ZUŠ – Pátečnice LDO ZUŠ Jesenice: Jamie! Dávej pozor, co si přeješ!

O souboru:

Divadelní soubor Pátečnice, který vznikl v roce 2013, je složený z dětí navštěvujících Literárně – dramatický obor ZŠ a ZUŠ Jesenice. Za dobu své existence má na svém kontě několik scénických ztvárnění poezie (Pavel Šrut – Divné věci, Pásmo básní Shela Silversteina, Jiří Slíva – Umělecký pavouk), i autorských inscenací: Malá Čarodějnice (2013), Děti z Jesenice (2014) a Pipi a Mikmakové (2015) a Zlobilky (2016) a nejnovější Jamie! Pozor na to, co si přeješ! (2017).

O inscenaci:

Jamie! Pozor na to, co si přeješ!

Máma vždycky říká: „Nebav se s cizími lidmi. A nikdy, nikdy si od nich nic neber!“ Ale taky říká: „Pomáhej starým a slabším.“ Aneb každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán.

10.00 NKC – Slánská dětská scéna: Rozum, Štěstí, Vepřový

Podnázev souboru:  Přesolení slanečci, co si osolili sůl solí a pak vysolili sůl posolením ve Slaném…

Slovo o souboru a inscenaci

Soubor v tomto složení a s tímto vedením zahájil svou činnost v říjnu roku 2016. Společně se schází    a tvoří přímo ve velkém slánském divadle, což je rozhodně zajímavá zkušenost. Rád však uvítá i menší prostory tanečních sálů. Soubor objevuje, hledá, lapá, čerpá, koketuje…

Seznamuje se s prostorem, pohybem, hlasem, svým já a všemi kolem. Rád jde na vše s rozumem
a naštěstí se mu společně hladce improvizuje a tvoří. A z toho všeho se ze střípků dobrých nápadů slepil talíř na vepřový řízek.

Rozum! Štěstí! Vepřový!

Já raději kuřecí!

Vy jste prostě jelita …

10.30 Modrý sál ZUŠ – Ejchuchú MŠ a ZŠ Sofie Říčany: Zvědavá káčátka aneb Putování Prahou

O souboru

Divadelní soubor Ejchuchu vznikl při MŠ a ZŠ Sofie v Říčanech u Prahy před třemi lety. Název si vymyslely děti nedávno, kvůli vyplnění přihlášky na přehlídku ve Strašecí. Děti (napříč ročníky prvního stupně) se schází jedenkrát týdně v divadelním kroužku. Rády si v něm hrají, čtou, recitují, zkouší drobné dialogy, etudy, představeníčka pro vlastní radost a zábavu.

Vystupujeme zřídka, pravidelně na akcích naší školy – jako je například Zahradní slavnost, občas v domově důchodců. Dvakrát jsme zahráli pro rodiče a přátele školy lidovou vyprávěnku „Kmotr Matěj“ na školním posvícení, máme za sebou druhý ročník Říčanského masopustu s pouličním vystoupením folklorních textů, písní a tanců.

Účast na Dětské scéně ve Strašecí je tedy naší velkou zkouškou a dobrodružstvím, prvním „opravdovým“ vystoupením na jevišti.

O inscenaci

Představeníčko vzniklo na základě inspirace školním tématem Praha. Zkoušeli jsme si s ním hrát, psát básně a některé drobné etudy pak zařadili do rámce jednoduchého literárního textu Jiřího Kahouna, Zvědavá káčátka.

 

 

 

Duben 20, 2017